Riječka policija prijavila 40-godišnjaka za provale i krađu u Rijeci
Autor: Portal Torpedo 20.05.2026

Osumnjičen je za dvije teške krađe provaljivanjem i krađu odjeće, a ukupna materijalna šteta procjenjuje se na više od 2.800 eura
Rijeka - Policijski službenici I. policijske postaje Rijeka dovršili su kriminalističko istraživanje nad 40-godišnjim hrvatskim državljaninom kojeg sumnjiče za počinjenje više kaznenih djela iz područja imovinskog kriminaliteta.
Prema rezultatima istrage, osumnjičeni je tijekom svibnja pokušao provaliti u ugostiteljski objekt na području Škurinja u Rijeci, pri čemu je vlasniku pričinio materijalnu štetu od najmanje 500 eura.
Policija ga također sumnjiči da je u isti ugostiteljski objekt provalio i u studenome prošle godine, kada je otuđio oko 2.000 eura.
Osim toga, 40-godišnjak se tereti i za krađu iz trgovine u središtu Rijeke, gdje je u prosincu prošle godine otuđio nekoliko odjevnih predmeta vrijednih 345 eura, čime je oštetio tvrtku s područja Matulja.
Osumnjičenika su prije dva dana, temeljem raspisane potrage, pronašli i uhitili policijski službenici II. policijske postaje Rijeka, nakon čega je priveden na kriminalističko istraživanje.
Po završetku istrage protiv njega je podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu zbog sumnje u počinjenje dviju teških krađa provaljivanjem, od kojih je jedna ostala u pokušaju, te kaznenog djela krađe.




